Skip to content

Pszichológiai tanácsadás

Találd meg az egyensúlyt!

Segítünk túllendülni az érzelmi és mentális kihívásokon.

Amiben mi hiszünk

A lélek határoz meg mindent, a lélek mi vagyunk. Szoros kapcsolatban van a testtel, erősítheti és gyengítheti is azt. Az életünk során sok-sok jó és rossz dolog ér bennünket, hatások, élmények, fájdalmak, nehézségek. Ha valami történik velünk, és a pszichénk nem jól működik, nincs rendben a lelkünk, akkor az első lépés az, ha felismerjük. Majd azt kell felmérnünk, hogy képesek vagyunk-e egyedül megbirkózni vele. Ha nem, akkor segítséget kell kérni.
Ez egy nagy és fontos lépés.

Mikor érdemes pszichológus segítségét kérni?

Gyakori kérdések

Mentális egészség ápolása: Segít megérteni és kezelni a saját gondolkodási és érzelmi folyamatait, fejleszti az önismeretet és a tudatosságot.

Viselkedési változás: Segít elérni olyan viselkedési változásokat, mint a káros szokásokról való leszokás és egészséges napi rutinok kialakítása.

Kapcsolati javítás: Segít megérteni és javítani a kapcsolatok működését, fejleszti a konfliktuskezelést, kommunikációt és érzelmi intelligenciát.

Fejlődés és teljesítőképesség növelése: Segít kitűzni és elérni célokat, növelni az önbizalmat és a teljesítőképességet.

Ha azt tapasztalod, hogy az életed különböző területein – munka, kapcsolatok, önértékelés – tartósan nehézségekkel küzdesz, és ezek a problémák meghaladják az egyéni megküzdési képességeidet, érdemes szakemberhez fordulni. A folyamatos érzelmi kimerültség, motiválatlanság vagy elakadás érzése mind intő jelek lehetnek.

A tartós szorongás és félelem, amely akadályozza a mindennapi tevékenységeidet, komoly probléma. A pszichológus segíthet megérteni a szorongás gyökereit és megtanítani neked azokat a technikákat és módszereket, amelyekkel csökkentheted a szorongást, ilyenek például a légzéstechnikák, relaxációs gyakorlatok.

Ha tartósan szomorú vagy, és már nem tudsz örömöt találni azokban a tevékenységekben, amik korábban boldoggá tettek, akkor lehet, hogy depresszióval

küzdesz. A pszichológus segíthet feltárni a depresszió okait, és egyéni kezelési tervet dolgozhat ki, amely magában foglalhatja a beszélgetésterápiát, életmódbeli változtatásokat, valamint olyan gyakorlatokat, amelyek segítenek visszanyerni az életkedvedet.

Az alvászavarok gyakran összefüggnek a mentális vagy érzelmi problémákkal, mint a szorongás, stressz vagy depresszió. Egy pszichológus segíthet azonosítani az alvászavarok hátterében álló okokat, és megtanítani azokat a technikákat, amelyekkel javíthatod az alvásminőségedet. Ilyenek például a relaxációs technikák, a megfelelő alváshigiénia kialakítása vagy a kognitív viselkedésterápia alkalmazása.

Ha nehézségeid vannak a kapcsolataidban, például gyakoriak a konfliktusok, állandósulnak a kommunikációs problémák vagy kialakul az érzelmi távolság, egy pszichológus segíthet feltárni a problémák gyökereit és javítani a kapcsolataidat. Ez magában foglalhatja a párterápiát, ahol mindkét fél tanulhat hatékonyabb kommunikációs és konfliktuskezelési technikákat, valamint megértheti egymás szükségleteit és érzéseit.

Traumatikus események, mint például balesetek, veszteségek vagy erőszak, mély nyomot hagyhatnak a lelki világodban. A pszichológus támogatást nyújt a traumafeldolgozásban, segítve téged abban, hogy biztonságos környezetben dolgozd fel az élményeket, és újra megtaláld az érzelmi egyensúlyt. Ez magában foglalhatja a traumafókuszú terápiás módszereket, mint például a sématerápia vagy a kognitív viselkedésterápia.

Az alacsony önértékelés és önbizalom jelentősen befolyásolhatja az életminőségedet. A pszichológus segít az önismeret mélyítésében, a negatív gondolkodási minták felismerésében és megváltoztatásában. Egyéni célokat tűzhettek ki, amelyek révén fokozatosan növelheted az önbizalmadat, és pozitívabb képet alakíthatsz ki önmagadról.

A mindennapi stresszt nem biztos, hogy képes vagy megszüntetni, viszont így túlzott terhet jelenthet számodra. A pszichológus segítségével megtanulhatod, hogyan kezelheted hatékonyabb

magában foglalhatja a stresszkezelési technikák elsajátítását, mint például a mindfulness, relaxációs gyakorlatok, időmenedzsment és a problémamegoldó készségek fejlesztése.

A gyász egy természetes folyamat, de ha úgy érzed, hogy nem tudsz túllépni a veszteségen, a pszichológus támogathat a fájdalom feldolgozásában és a továbblépésben. A terápia során lehetőséged van beszélni az érzéseidről, emlékeidről és félelmeidről, miközben egy biztonságos és támogató környezetben találhatsz újra erőt a mindennapi élethez.

Az élet nagy változásai, mint például költözés, munkahelyváltás vagy családi állapot változása, stresszel és bizonytalansággal járhatnak. Egy pszichológus segíthet neked abban, hogy könnyebben alkalmazkodj ezekhez a változásokhoz, és megtaláld a módját annak, hogy pozitív szemlélettel és új célokkal nézz szembe az új helyzettel.

Ha elveszettnek érzed magad, és nem találod az életcélodat, a pszichológus segíthet az önismeret fejlesztésében és a célok kitűzésében. Közösen felfedezhetitek az értékeidet, érdeklődési területeidet és azokat a tevékenységeket, amelyek örömöt és elégedettséget nyújtanak számodra. Ezáltal egyértelműbbé válhat, merre szeretnél tovább haladni az életedben.

Ha úgy érzed, hogy egy tevékenység vagy anyag nélkülözhetetlenné vált az életedben, és kontrollvesztést tapasztalsz vele kapcsolatban, az függőségre utalhat. Jelei lehetnek a sóvárgás, a folyamatos használat annak ellenére, hogy káros következményekkel jár, és az életed egyéb területeinek elhanyagolása. Innentől lehet azt mondani, hogy káros szokásokkal küzdesz, amilyenek például a dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás vagy egészségtelen étkezési szokások. A pszichológus támogatást nyújthat a változások elérésében és fenntartásában. Egyéni tervet készíthettek, amely lépésről lépésre vezet a céljaid eléréséhez, és segít abban, hogy új, egészségesebb szokásokat alakíts ki.

A pszichológus mentális egészségügyi szakember, aki terápiás beszélgetések révén segít. A pszichiáter orvos, aki gyógyszeres kezelést is alkalmazhat mentális problémák kezelésére

Egy ülés nálunk 50 perc, de a terápia időtartama egyéni, a problémák jellegétől és súlyosságától függ. Egyes esetekben néhány alkalom is elegendő lehet, más esetekben hosszabb távú folyamatra van szükség.

Aktuális árainkat ide kattintva tekintheted meg: Áraink

Az első alkalommal érdemes átgondolni, hogy milyen problémák megoldásában szeretnél támogatást kapni, és milyen célokat szeretnél elérni a terápia során. Légy nyitott és őszinte a pszichológussal.

Fontos, hogy őszintén kommunikálj a terapeutáddal az érzéseidről. Ha úgy érzed, nem megfelelő a kapcsolat, érdemes másik szakembert keresni. A terápia csak akkor hatékony, ha bizalom és jó együttműködés jellemzi.

Légy a Mentális Egészséged Felelőse!

A pszichológiában, az önismeretben és a tudatosságban rejlik a kulcs a mentális egészségünkhöz. A pszichológusok és terapeuták segítséget nyújtanak a pszichés problémák megoldásában és az életminőség javításában. Ne feledd, hogy a mentális egészség ugyanolyan fontos, mint a testi egészség, és egyéni és társadalmi szinten egyaránt mindannyiunk felelőssége, hogy gondoskodjunk róla.

Call Now Button