Karai Virág
pszichológus, autogén tréning gyakorlatvezető, képzésben lévő reproduktív egészségfejlesztő és meddőségi szaktanácsadó
Pszichológus alap- és mesterképzésemet a Károli Gáspár Református Egyetemen, illetve az Universidade Católica Portuguesan végeztem. A Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesületnél végeztem el az autogén tréning képzést, illetve jelenleg a gyermekek és várandósok relaxációja specializációt végzem, emelett pedig az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán képződöm Reproduktív egészségfejlesztő és meddőségi tanácsadó szakon.
A pszichológus alapképzésen írt szakdolgozatom bevezető mondataként az “egymás terhét hordozzátok… (Gal 6,2)” felszólítás szolgált. Akkor megfogalmazott hivatás-filozófiám azóta is nyomon kíséri munkámat, azzal az átalakulással – és szakmai megfontolással -, hogy a konzultációk alkalmával azon dolgozom, hogy egy olyan biztonságot és elfogadást nyújtó közeget teremtsek, melyben letehetők a terhek, és egy kicsit megpihenve lehetőség nyílik a nehezen megfogalmazható problémák, gondolatok, érzések és félelmek megosztására.
Pszichológusként igyekszem szakmai tudásom a hozzánk érkezők lehető legjobb segítésére fordítani, különösképp mivel azt is ismerem, milyen a segítségkérő telefon másik végén lenni. Ezzel együtt hiszek abban is, hogy a segítő kapcsolat ugyanolyan aktív résztvevője a segítségkérő, akárcsak a segítő, így legfőképpen a belső erőforrások megtalálásában, azok mozgósításában szeretném segíteni a hozzám érkezőket.
Munkám során az autogén tréning módszerével dolgozom, emellett daganatos betegek és hozzátartozóik szupportív kísérését végzem a betegúton. Fontosnak tartom a folyamatos fejlődést szakmailag is, így igyekszem a legtöbb lehetőséget megragadni, hogy akár itthon, akár külföldön olyan módszereket és ismereteket sajátíthassak el, amelyekkel a hozzám fordulók segítésében tudok alkalmazni. Ilyenek például az OH kártyák, a Veled az úton! kártyacsomag daganatos betegségből felépülőknek, a Napfogyatkozás Egyesület képzései vagy az autogén tréning várandósokra és gyermekekre specializált változata. Évente részt veszek a Nemzetközi Pszichoszociális Onkológiai Társaság kongresszusán (IPOS), melynek eredményeként például egy hamarosan bevezetésre kerülő szexuális rehabilitációs program is elindul rendelőnkben (Koós Zsuzsanna kolléganőmmel együttműködésben).
Főbb érdeklődési területeim a pszichoszociális onkológia, női egészség és identitás, hallgatók lelki támogatása, illetve a munka, hivatás iránti elköteleződés tényezői és a kiégés. Tanulmányaim során mindegyik témával foglalkoztam hosszabb-rövidebb ideig, nem áll távol tőlem a tudományos szemlélet és munka, részt veszek kutatási projektekben is annak érdekében, hogy bizonyított tényekre alapozva végezzem a segítői munkám.
Főbb témák, melyekben segíteni tudok:
- egészségfejlesztés, egészségmegőrzés
- stresszkezelés
- kiégés megelőzés
- adaptív megküzdési módok kialakítása
- életvezetési elakadások
- konfliktuskezelés
- önértékelés, önazonos döntések, életvezetés támogatása
- új életszakasz okozta stresszel való megküzdés
- betegségekkel való megküzdés, gyógyulás kísérése
- veszteségekkel való megküzdés
- betegségben érintettek hozzátartozóinak támogatása
- női egészséggel kapcsolatos témák, nőiség megélése, testtudatosság, testhez való kapcsolódás
Munkám során tanácsadást végzek, amely nem minősül pszichoterápiának, sem egészségügyi szolgáltatásnak. Amennyiben klinikai pszichológiai ellátás indokolt, továbbirányítom a megfelelő szakemberhez.
Rendelési idő:
Hétfő 17:30 – 20:00
Szerda 17:30 – 20:00
Csütörtök 17:30-20:00
Érdeklődj telefonon!